Úvod
Novinky
O mne
Škola
Kristus
Hudba
Japončina
Kodeky
Projekty:
2002-2004: MidEdit
2002: H-O-H
2001: Reverse
2001: Základy assembleru
Linky
Kniha návštev
kontakt
English version

    Ježiš Kristus - podľa Turínskeho plátnaKto je Kristus? Boží Syn, ktorý položil život za mňa a za teba. Nie si mu ľahostajný, veď pre teba veľa vytrpel. Aj pre mňa. Spoznal som ho chvíľu po tom, čo som došiel študovať do Bratislavy. Uveril som svedectvu ľudí, ktorých životy zmenil, a urobil som závažné rozhodnutie - pozval som Ho aj do svojho života. Odvtedy mení aj mňa, život s Ním už nie je tým, čo bol. Áno, človek sa musí aj čohosi vzdať, ale to, čo získa, je mnohonásobne väčšie a krajšie.

    Život s Pánom je raz niečo ako adrenalínový šport, potom ako moment pokoja a ticha, potom ako mohutná rieka nepokoja, ktorý nenechá kameň na kameni. Určite sa pýtaš - chcem vôbec poznať toho Ježiša? Ja ti hovorím: "Skúste a uvidíte, aký dobrý je Pán." "Rabbi, kde bývaš?" "Tým, čo ma hľadajú, dám sa nájsť, ak ma hľadajú celým svojím srdcom." Ja som žil bez Boha vyše 19 rokov, ale to som nežil - až život s Pánom je skutočný život. Ako Ho môžeš nájsť? Prečítaj si evanjeliá, porozprávaj sa s kňazom alebo s veriacimi bratmi/sestrami, no hlavne zopni ruky k modlitbe a úprimne popros Pána, nech sa ti dá nájsť. Ver mi, nesklame ťa!


UPeCe - Univerzitné pastoračné centrum

    Inštitúcia, ktorú nemôžem nespomenúť: UPeCe (nie júpísí, ale úpécé), teda Univerzitné Pastoračné centrum v Mlynskej doline v Bratislave. Máme to tu hneď pri internáte :) a je to nielen najväčšia duchovná, ale aj kultúrna ustanovizeň na okolí. Okrem omší, poradenstiev a duchovných cvičení organizujú aj veľa prednášok, diskusií, koncertov a premietaní. Študenti si tu vo voľnom čase môžu zahrať ping-pong a kalčeto či využiť knižnicu. A najmä stretnúť sa s množstvom fajn ľudí...
    Chceš zažiť Božiu moc a silu spoločnej modlitby? Príď na stretnutie Spoločenstva pri Dóme svätého Martina v Bratislave (kratšie: Dómske spoločenstvo). Na ich/našej "strede" ťa čakajú spoločné chvály a spevy, príhovory a prednáška. Samozrejme, aj kopec príjemných bratov a sestier.