Úvod
Novinky
O mne
Škola
Kristus
Hudba
Japončina
Kodeky
Projekty:
2002-2004: MidEdit
2002: H-O-H
2001: Reverse
2001: Základy assembleru
Linky
Kniha návštev
kontakt
English version


H-O-H

    Tento projekt som robil ako projekt predmetu programovanie 2. Nikdy som ho však nestihol celkom dokončiť. Po roku som sa ho nakoniec odhodlal uverejniť, možno niekto z vás dokončí to, čo som začal.

    Ak viete niečo o chémii, asi tušíte, že H-O-H je len grafické znázornenie H2O, teda vody. A o tom je táto hra - o vode. Leje sa všade po obrazovke (aj keď môj brat mi vyčíta, že tá voda sa správa ako piesok - heh, nerozumie duši umelca :)) a keď sa (ne)dotkne toho správneho miesta, level máme za sebou. Áno, ide o logickú hru, no na tie ťažšie levely už treba aj rýchle reflexy.

Takto vyzerá hlavné menu
    V hlavnom menu nemáme veľmi na výber. Vľavo sú prvé tri sady levelov (každá sada po desať), na pravej by mala byť stvrtá sada, nahratie vlastného levelu a ukončenie hry. Skutočnosť je však taká, že štvrtá sada je zhodná s treťou a nahratie levelu je s nimi takmer zhodná - miesto posledného levelu defaultne nahráva level menom "level".
Tretia sada levelov - stačí si vybrať
    Po kliknutí na sadu levelov sa nám ukážu náhľady týchto levelov. Prvý je vľavo hore, druhý ten vpravo od neho, ..., štvrtý vpravo hore, ..., desiaty je vľavo dole. Keď si jeden z nich vyberieme, klikneme naň, počkáme asi sekundu, počas ktorej si môžeme level prezrieť, a môžeme hrať.
Dvadsiaty level - s trochou vtipu sa dá zvládnuť
    V takom leveli sa nachádza viacero vecí - okrem vody sú to rôzne steny, uzávery, rúry... hubky, ktoré sajú vodu, a dierky, z ktorých voda prší... Hra ponúka množstvo možností pri zostavovaní takého levelu, aj hru samotnú možno prechádzať viacerými spôsobmi.
Tridsiaty level je už ťažký oriešok
    K hre samotnej prikladám aj editor - je to len pracovná verzia, ale zvláda to, čo má zvládať. Stlačením F1 možno zistiť jeho ovládanie.


    Hru sťahujte tu [284 220 bajtov]. Obsahuje dosť veľa súborov v základnom adresári, má ešte pár bugov a nie je "blbuvzdorná". Ako hovorím, nie je dokončená. Zrejme nikdy nebude... ale aj tak je hrateľná.